poniedziałek, 29 lipca 2013

Stereotypy.

Okej, oficjalnie stwierdzam, że jest o wiele lepiej i zaczynam już normalnie pisać notki. :D
Dzisiejszy post będzie o stereotypach, które chyba każdego wkurzają. Rude to wredne, blond głupie, kobieta niezrozumiała, a facet to dupek.
Sami pewnie znacie wiele stereotypów, czasem oceniacie pewne osoby przez nie i Wy też pewnie jesteście oglądani przez ich pryzmat.
Mnie się przyczepił stereotyp "metal to satanista" i po prostu mnie już tak to wkurza, jak ludzie się mnie pytają czy jestem satanistką, że odpowiadam, iż owszem, jestem, a moim ulubionym zajęciem jest jedzenie kotów ze słodkim uśmieszkiem. Co prawda wtedy sama ze stereotypu korzystam - że sataniści jedzą koty.
No i chłopak choleeernie lubi się ze mną droczyć, mówiąc, że zachowuję się jak typowa kobieta - głównie, że nie można mnie zrozumieć, jestem zazdrośnicą i w ogóle, ale co tam. :D
 Ja osobiście nie lubię patrzeć na ludzi przez pryzmat stereotypów, bo np. patrząc na osobę rudą nie myślę od razu, że pewnie jest wredna, lub o osobie blond, że jest głupia.
Osobiście staram się ze stereotypów nie korzystać, bo denerwuje mnie to, że inni patrzą na mnie przez ich pryzmat, a ja staram się nie robić tego, czego nie chcę by ktoś robił w stosunku do mnie. Ale czasem jednak się zdarza, szczególnie, gdy taka blondynka okazuje się oszałamiająco głupia..
A Wy co myślicie o stereotypach? Może jakiś się Was przyczepił? Korzystacie z nich, czy nie? Piszcie w komentarzach. :3
A i proszę, głosujcie w ankiecie.
Do zobaczenia,
~ Laveilip.

6 komentarzy:

 1. Też nie wierzę w te stereotypy, a tak naprawdę mnie strasznie wkurzają. Nie rozumiem np. tego stereotypu, że ludzie którzy są rudzi, są wredni. Jakoś znam kilka takich osób i są naprawdę superowe. Po prostu ludzie chcą ,, uprościć sobie świat''. Łatwiej się innych ocenia niż poznaje.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie:
  corka-aniolow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tą głupotą to zależy jak się patrzy :D Znam dziewczynę, która miała bardzo wysoką średnią, ale ogólnie jest głupia... Ale mam też super kolegę, który jest rudy i bardzo szczery :)


  Skom? kawiarenka-balladyny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. no niestety.... moja tesciowa mimo nze szalenie mila to bywa blondynka z dowcipów...

  no a ja zawsze sie farbowalam na rudo. taka jestem w srodku wredna... rudzielec

  OdpowiedzUsuń
 4. Niektóre stereotypy naprawdę wkurzają. np. każdy kibic to dres, ten kto chodzi do kościoła to moher -.-

  Zapraszam na takbardzoblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie korzystam ze stereotypów jakoś tak często, aczkolwiek u mnie w szkole są puste blondynki, więc akurat zgadzam się, że blondynki są z reguły głupie, ale nie wszystkie ;>.

  http://because-its-my-story.blogspot.com/
  + obserwuję :).

  OdpowiedzUsuń
 6. No to na początek... Zauważyłam, że słuchasz SOAD :), więc chwiali się ^^. Ogółem uwielbiam metal, jednak najbardziej ten melodyjny :). Nie sądzę, że powinno się osądzać po tym jakiejś muzyki kto słucha, jak się ubiera, w ogóle po wyglądzie. Strasznie to wkurzające jest. Nie wiem, może przylgnęły do mnie pewne stereotypy, nie lubię słuchać czyiś postronnych opinii na mój własny temat.
  Masz bardzo ciekawego, bloga więc obserwuję :)
  Zapraszam również do mnie:
  http://salvator-wybawcy.blogspot.com/
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Postaram się odwdzięczyć za każdy komentarz. ^^
Ze względu na udostępnienie opcji komentowania również dla anonimów, będę moderować komentarze, gdyż nie toleruję bezsensownego hejtowania oraz spamowania. Czym innym jest postawna krytyka. ^^

Wszystkie notki