piątek, 2 sierpnia 2013

Wychowywanie dzieci.

Okej, dzisiejszy post może wydawać się trochę dziwny, piszę o wychowywaniu dzieci, a sama dzieckiem jestem, no, ale..
Co mnie denerwuję w metodach wychowania niektórych rodziców? Szantażowanie dzieci, gdy nie chcą czegoś wykonać; Twierdzenie, że praca jest najlepszym sposobem wychowania i przez ciężką harówę dziecko poradzi sobie w życiu. To takie dwie główne wady, że tak powiem.
Sama jestem wychowywana raczej "bezstresowo". Obowiązków, muszę powiedzieć, nie mam żadnych, konsekwencje za czyny, owszem, ponosiłam, choć niewielkie. Ale mnie nie odbija i nadal szanuję moich rodziców i jak poproszą mnie bym coś zrobiła, to to zrobię.
Ostatnio zabijam nudę oglądając TVN-owski program "Surowi Rodzice" i aż szlag mnie trafia, gdy widzę niektórych rodziców czy nastolatków tam trafiających. Choć niektórzy z tych rodziców są idealnym przykładem dobrych rodziców, chwalących dzieciaki za dobrą pracę, rozmawiających, przede wszystkim, rozmawiających z nimi. Jak jest z programem to nie wiem, może jest reżyserowany, może nie, ale mimo wszystko mam nadzieję, że tacy rodzice istnieją. No, ale nie o tym mowa.
Oczywiście, że jak każdy mam swój ideał rodzica. I dla mnie nie jest ideałem rodzic, który daje mi pełną swobodę, który nie każe mi nic robić. Wtedy niczego bym się nie nauczyła.
Jaki w takim razie jest mój ideał rodzica?
Po pierwsze, żeby nie wymagał ode mnie więcej, niż sama mogę zrobić. Znam osobę, która mimo wakacji ciągle musi pracować i pomagać w domu, robić więcej niż jest w stanie, a mimo wszystko i tak nie usłyszy pochwały czy podziękowania. Słyszy, że w ogóle nie pomaga..
Po drugie, fajnie jest, gdy rodzic chwali nas jak coś dobrze zrobimy. W końcu wtedy czujemy się docenieni i aż chce nam się dalej pracować, czyż nie?
Chciałabym też, by z rodzicem można było normalnie na każdy temat porozmawiać. Bo niestety niektóre tematy są takie, że to rodzic wie lepiej i kropka, nie przedstawisz swoich argumentów, bo przecież rodzic jest starszy i wie więcej niż Ty.
Byłoby miło, gdyby mój wymarzony rodzic był wyrozumiały i akceptował moje opinie. Że jak powiem, iż nie zrobię tego, bo to, to i to, to ten rodzic to zrozumie, a nie będą wyrzuty, że nic nie pomagam, czy co gorsza jakieś szantaże.
I to właściwie chyba tyle co mam na ten temat do powiedzenia.
A co Wy sądzicie o takiej "bezstresowej" metodzie wychowania? A o takiej, że to praca jest najważniejsza? Jaki jest Wasz ideał rodzica?
Odpowiadajcie w komentarzach! :3
P.S. Proszę, głosujcie w ankiecie, dla mnie jest to ważne. c:
P.S.2 O czym byście chcieli kolejną notkę?
Do zobaczenia,
~ Laveilip.

8 komentarzy:

 1. Ja kojarzę ten program, ale nie oglądam. W każdym razie ja również nienawidzę szantaży w wychowaniu dziecka, bo to nic nie daje.
  Ale takie kompletnie bezstresowe wychowanie i tzw. luz blues też jest do kitu, bo mój "kochany" kolega ma braciszka, którego tak rodzice wychowują i co? Już gówniarz w wieku 9 lat przeklina...

  Skom? http://kawiarenka-balladyny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Surowych rodziców oglądam i zawsze czekam na jakiegoś metala czy tam punka. HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHA XDDDDDDD
  Jeśli znalazłabyś troszkę czasu, by skomentować mojego bloga to bardzo proszę, bo przecież sama wiesz jakie to jest ważne. Odwdzięczę się tym samym :)
  http://modaprzemijastylpozostajex3.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie oglądam tego ale może :3
  http://tellmeoliiwia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Też to oglądam, lubię przynajmniej ;)
  zgadzam się z tobą - artykuł ekstra ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam koleżankę, która swojej mamie mówi wszystko, ja nie mówię nic. ;P

  Obserwujemy??
  Daj znać u mnie.

  http://lovelyblogerek.blogspot.com/

  Pozdrawiam. ; )

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, ten program jest reżyserowany. Chciałam nawet z koleżanką zgłosić się na casting, ale nam się nie chciało jechać. :D

  http://rebellenliebe.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam pewne "zarzalenia", chociaż myśle że każdy ma a jak tak słucham moich koleżanek iich relacji, to stwierdzam że nie doceniam swojej mamy.. Obserwujemy ? , napisz u mnie : uszatkaa.blogspot.com


  Ps. Uwielbiam System Of A Down <3
  Za 8 dni koncert ale ja się nie wybieram, a ty :c

  OdpowiedzUsuń
 8. Uważam, że wychowanie powinno być wyważone. Trochę luzu, ale też i trochę wysiłku ; )
  W wolnych chwilach serdecznie zapraszam do mnie ^^

  thedoorsofimagination.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Postaram się odwdzięczyć za każdy komentarz. ^^
Ze względu na udostępnienie opcji komentowania również dla anonimów, będę moderować komentarze, gdyż nie toleruję bezsensownego hejtowania oraz spamowania. Czym innym jest postawna krytyka. ^^

Wszystkie notki